„Podróż do domu” Lee Carroll

 

Wydanie polskie : dwie wersje okładki

     ”Podróż do Domu”- Historia Michała Tomasza i Siedmiu Aniołów, jest piątą książką Kryona, która została napisana dawno temu, w 1997 roku przez Lee Carroll. Książka ta jest nadal popularna, jest to jedna z najbardziejpopularnych książek z serii książek Kryona, ponieważ jest to nowela, która ma zakończenie.  Jest to jedna z najbardziej głębokich i wyczerpujących lekcji jakie zostały przekazane przez Kryona. Wszystko o czym mówi Kryon dzisiaj w swoich channellingach zostało napisane w tej książce dawno temu.Czego można  oczekiwać czytając tę książkę? Historię  Michała Tomasza i Siedmiu Aniołów, wiele osób nazywa „Podróżą do Domu”. Książka ta była channellingowana (przekazywana) przez Kryona  kilka miesięcy,  prawie cała książka jest metaforą.

Lee

Lee Carroll prowadzi na całym świecie   jednodniowe warsztaty związane z tą książką. 11 maja 2016 roku również w Polsce w Krakowie odbył się jednodniowy warsztat prowadzony przez Lee Carroll, którego tematem przewodnim była treść książki „Podróż do Domu”.

Orginalne wydanie książki w języku angielskim nie zawiera zakończenia historii Michała Tomasza. W wydaniu polskim ( za zgodą autora) zakończenie historii Michała Tomasza zostało umieszczone. Jest to ostatni rozdział książki.

Michał Tomasz to dwa pierwsze imiona. Jak rozumieć oddzielnie znaczenie tych imion: Michał i Tomasz. Michał jest symbolem największej, najsilniejszej spiritualnej/duchowej energii jakim jest Michał Anioł. Imię Tomasz jest symbolem wątpiącego Tomasza. Jest to połączenie dwóch energii, Michał reprezentuje energię światła natomiast Tomasz reprezentuje ciemną stronę energii. Co reprezentuje takie połączenie? Takie połączenie reprezentuje dwoistość lub każdego indywidualnego człowieka.Historia Michała Tomasza nie jest koniecznie historią o mężczyźnie, jest to historia o OSOBIE. Jest to historia o dwoistości. Jest to historia o KAŻDYM z nas.Kim jest Michał Tomasz w realnym życiu? Cała książka „Podróż do Domu” jest jego historią życia, gdzie się urodził, jakich miał rodziców, przyjaciół, gdzie pracował , w jaki sposób jego życie uległo zmianie i jak znalazł swoją Drogę do Domu.

Jak każdy z nas Michał Tomasz przyszedł ( urodził się) na ten świat wyposażony w zestaw  narzędzi (energię) do startu w życie. Michał Tomasz doświadcza na początku swego startu w dorosłe życie, czegoś co możemy nazwać ciemnością, niektórzy nazywają to „depresją”.

Jakie zdarzenia doprowadziły do tego?. Czytelnik uczestniczy w tym procesie krok po kroku, rozdział po rozdziale, w trakcie trwającej podróży Michała Tomasza do Domu. Jest to proces, którego uczestnikiem może być każdy z nas, każda indywidualna osoba, bez względu na płeć czy też wiek. Podobnie jak Michał Tomasz, każdy z nas kiedy znajdujemy się w takiej sytuacji możemy sobie postawić kilka pytań; Co spowodowało to że znalazłem/znalazłam się w tym miejscu? Jak rozwiązać sytuację w której się znalazłam/znalazłem? Co zmienić w swoim życiu i jaki obrać kierunek by czuć wewnętrzny spokój i radość z życia?. Zapewniam was, że ta lista pytań nie jest wyczerpana. W trakcie czytania i wspólnej podróży do Domu z Michałem Tomaszem ciśnie się do głowy o wiele więcej pytań na które można znaleźć odpowiedź w tej książce.

Na czytelnika czeka jeszcze jedna niespodzianka w trakcie czytania tej książki, może się zdarzyć, że emocje Michała Tomasza i czytającego są tak zbieżne, że czytelnik ma uczucie, jakby to on sam szedł swoją drogą do Domu. Treść książki jest ponadczasowa i absolutnie indywidualna. Po przeczytaniu „Podróży do Domu” po raz pierwszy, a potem za jakiś czas po raz drugi, ma się wrażenie jakby się tej książki nigdy nie czytało.

Co się zmienia? Zmieniamy się my, nasza energia, energia naszego otoczenia i nasze sprawy do rozwiązania. Za każdym razem kiedy mamy sprawę do rozwiązania dobrze jest zadać pytanie i przeczytać fragment książki lub całą książkę, można otrzymać odpowiedź. Tak samo jak otrzymuje Michał Tomasz odpowiedzi od swoich przewodników.

Wszystko co obejmuje książka ma znaczenie, dla przykładu: ilość rozdziałów, imiona, kolory. Właśnie kolory. Jeżeli dobrze poszukacie to znajdziecie informacje jakie jest znaczenie koloru w naszym zyciu fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i duchowym. Stąd wziął się pomysł by w wydaniu polskim przed każdym rozdziałem umieścić czarno-biały rysunek. Wiele osób pyta: Dlaczego nie ma koloru? Odpowiedź jest prosta, weź kredki lub farby i pokoloruj sam. Możesz to zrobić po każdym przeczytaniu książki i zobaczyć jak zmieniają się użyte przez ciebie kolory w pomalowanych obrazkach. Możesz popatrzeć przez pryzmat koloru, jak  się rozwijasz.

W załączeniu obrazki z książki w formacie JPG do pobrania i możecie malować ile dusza zapragnie.

Na zakończenie tego artykułu, jeszcze jedno przybliżenie znaczenia jednej z wielu metafor użytych w książce. Michał Tomasz zabiera z sobą w podróż trzy rzeczy: fotografię ślubną rodziców, biblię i książkę czytaną w dzieciństwie. Liczba trzy jest liczbą zmiany energii, każda z tych rzeczy zabranych przez Michała w podróż przyczyni się do jego zmiany energetycznej. I tak o książce „Podróż do Domu” – Historia Michała Tomasza i Siedmiu Aniołów, można napisać kolejną książkę. Zapraszamy do przeżycia swojej osobistej przygody z Michałem Tomaszem ( i z samym sobą) w domowym zaciszu. Uczestnicy seminarium w dniu 11 maja 2016 roku, mieli w pewien sposób możliwość,(prowadzeni przez Lee Carroll), doświadczyć niektórych etapów Podróży Michała Tomasza do Domu.

Książkę można zakupić :

Zamawiając u nas, całkowity koszt zakupu i wysyłki jednej książki to 39 zł, przesyłkę realizujemy wysyłając Pocztą Polską priorytetem, po uprzednim wpłaceniu i zaksięgowaniu w/w kwoty na naszym koncie:

JEG Sp. z o.o.  
ul.Kremerowska 9,  
31-130 Kraków ,
NIP:778-10-16-116
WBK:  38 1090 1463 0000 0000 4600 0239

Ponadto książka jest dostępna w następujących księgarniach:

  1. Księgarnia Cud, Kraków, Mały Rynek 4
  2. http://www.kos.com.pl/