Menu Zamknij

Dzieci   Indygo 

Dzieci Indygo Lee Carroll i Jan Tober

Zjawiły się nowe dzieci.

Jeśli macie małe dzieci, ta książka jest właśnie dla was!

– Lee Carroll, Jan Tober

Wasze dzieci to nie są wasze dzieci.

To synowie i córki życia, które tęskni samo za sobą

Przychodzą na świat za waszym pośrednictwem, ale nie od was

A choć są z wami, nie są waszą własnością.

Możecie im dawać miłość, ale nie wasze myśli

Ponieważ mają swoje własne.

Możecie zapewnić dom ich ciałom, ale nie duszom,

Gdyż ich dusze żyją w domu jutra, którego nie możecie odwiedzić, nawet  w snach.

Możecie się starać być tacy jak one, ale nie próbujcie zmieniać ich na swoje podobieństwo.

Wasze dzieci są jak strzały, a wy niczym łuk wysyłający je w świat.

Niech napinająca łuk ręka łucznika przyniesie wam radość.

– Kahlil Gibran, The Prophet

Przedmowa od wydawcy:

Niniejsza książka jest wprowadzeniem do tematu o Dzieciach Indygo i została napisana z myślą o rodzicach, opiekunach i nauczycielach, którzy w głównej mierze odczuwają i obserwują zmiany, jakie zachodzą w zachowaniach dzieci. Autorzy książki „Dzieci Indygo” całą wiedzę zebraną z własnych obserwacji, doświadczeń rodziców, uwag i obserwacji nauczycieli, postanowili przekazać w formie książki. Powodem powyższego były również pytania, jakie kierowali rodzice do Lee Carroll i Jan Tober podczas prowadzonych przez nich seminariów.

Celem tej książki jest pokazanie szerokiego spektrum różnego rodzaju problemów z jakimi spotykają się obecnie rodzice w wychowaniu dzieci. Dotyczy to również nauczycieli w przedszkolach i szkołach. Dzieci, które przychodzą w dzisiejszych czasach na Ziemię w znaczny sposób swoim zachowaniem i sposobem bycia różnią się od dotychczas funkcjonujących stereotypów do których jesteśmy przyzwyczajeni. Odczuwamy to wszyscy, bez względu na to, czy uczestniczymy bezpośrednio w wychowaniu dzieci, czy też jesteśmy osobami z otoczenia. Echo tych zmian znajduje również odbicie w wiadomościach przekazywanych w gazetach, radio i telewizji oraz na forach internetowych.

Dlaczego my zdecydowaliśmy się na przetłumaczenie tej książki i wydanie jej na rynku polskim? Powód i intencja są dokładnie takie same, jak autorów tej książki. Wszystkie problemy, jakie opisują autorzy w niniejszej książce, również występują w Polsce. Potwierdzeniem tego jest stwierdzenie wypowiadane przez coraz większą ilość osób „dzisiejsze dzieci są inne”. I pod tym zdaniem kryje się pytanie: „Dlaczego?”. Książka napisana przez Lee Carroll i Jan Tober, poprzez pryzmat szeregu różnego rodzaju przykładów, jest próbą wyjaśnienia, dlaczego tak jest. Tym samym daje impuls rodzicom, opiekunom, wychowawcom i instytucjom związanym z wychowaniem nowego pokolenia do poszukiwania rozwiązań.

Obecnie wszystkie dzieci, które się rodzą, to są dzieci z nową energią,energią dającą możliwość sposobu życia które odbiega od stereotypów do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. A to oznacza, że my, dorośli, potrzebujemy się otworzyć na te wszystkie zachodzące zmiany i szybko się ich uczyć, by rozumieć dzisiejsze dzieci. Potrzebujemy się tego uczyć i akceptować oraz stworzyć tym dzieciom warunki do ich samorealizacji. Świadomość tych zmian i świadomość zmieniającej się energi to jednocześnie świadomość że wszystkie dzieci które obecnie przychodzą na Ziemię są w tej energii i wszystkie potrzebuję szczególnej uwagi i aktywnego udziału rodziców i otaczającego ich środowiska w ich wychowaniu.

Ponadto informacje znajdujące się w książce są doskonałym materiałem dla rodziców (oraz wszystkich dorosłych osób zainteresowanych własnym rozwojem), dzięki któremu mogą się rozwijać razem z dziećmi i zrozumieć, że na równi z dziećmi jesteśmy przede wszystkim bytem duchowym i stanowimy w tym zakresie jedność.

Wierzymy, że niniejsza książka będzie jednym z pomocnych narzędzi w zrozumieniu, że jesteśmy świadkami rozwijania się na świecie nowej świadomości – która manifestuje się w naszych dzieciach.

Życzymy powodzenia,

Urszula Rutka i Janusz Grabowski

Fragment z książki

“Na zakończenie chciałabym się podzielić z wami następującym tekstem:

Dzieci Światła

dla wszystkich Dzieci…

The Michael Lightweaver Network 2012

Nadchodzi czas Wielkiego Przebudzenia. Wy, którzy postanowiliście podnieść oczy z ciemności ku światłu, pobłogosławieni będziecie widokiem nadejścia nowego dnia na planecie Ziemia. Ponieważ wasze serca zapragnęły ujrzeć prawdziwy pokój tam, gdzie dotąd rządziła wojna, okazać litość tam, gdzie dominowało okrucieństwo, i poznać miłość tam, gdzie serca mroził strach, jesteście darem dla naszego świata.

Planeta Ziemia jest dla was błogosławieństwem. Jest waszym przyjacielem i waszą matką. Zawsze pamiętajcie o tym i szanujcie swój związek z nią. To żyjąca, kochająca, oddychająca istota, tak jak wy. Czuje waszą miłość, kiedy chodzicie po niej ze szczęśliwym sercem.

Stwórca wybrał wasze ręce, by dotknąć samotnych, wasze oczy, by ujrzeć niewinność i wasze usta, by wypowiedzieć słowa pocieszenia. Niech ból zniknie. Tak długo krążyliście w mrocznych snach. Wyjdźcie na światło i szukajcie prawdy, którą znacie. Świat cierpiał nie z powodu zła, ale z obawy przed uznaniem dobra. Pozwólcie, by ten strach został uwolniony, raz na zawsze – uwolniony w światło i zmieniony. Macie moc to uczynić.

Nikt nie potrafi odnaleźć siebie, z wyjątkiem was. Macie w sobie wszystkie odpowiedzi. Uczcie tego, czego się nauczyliście. Otrzymaliście zrozumienie nie tylko dla siebie, ale również, by pokazywać cierpiącym i znużonym drogę do miejsca odpoczynku w nowej świadomości.

Przed waszymi oczami urzeczywistnia się wasza wizja. Oto odpowiedź, jaka została wam dana – pieśń, która pociesza zmęczoną duszę i ją odnawia. Oto jest most, który łączy was z waszymi braćmi i siostrami. Tu jest wasza Istota. Pozwólcie wypełnić się Światłem, które widzicie. Prawdziwa miłość pochodzi od was, a każda myśl jest błogosławieństwem dla całego Wszechświata.

Wszystkie aspekty waszego życia zostaną uzdrowione. Będziecie jaśnieć złotą chwałą, która mówi o Tym, który was stworzył w swej mądrości. Przeszłość zniknie jak mroczny sen, a wasza radość będzie tak wielka, że zapomnicie o nocy.

Ruszajcie, bądźcie posłańcami Nadziei. Wskazujcie drogę do uzdrowienia, krocząc pełni wdzięczności. Wasi bracia i siostry pójdą za wami. A kiedy przejdziecie przez portal ograniczeń, zjednoczycie się na powrót z wszystkimi, którzy zdawali się straceni. Nie ma straconych w Stworzycielu. Wybierzcie ścieżkę wybaczenia, a będziecie płakać łzami radości, znajdując we wszystkim dobro.

Idźcie i prowadźcie życie jasnej duszy, gdyż nią właśnie jesteście. Chwalcie Stwórcę każdym swoim czynem. Jesteście ważni, jesteście potrzebni i jesteście godni. Nie pozwólcie, by mroczny płaszcz strachu ukrywał przed waszym wzrokiem światło. Nie urodziliście się, by ponieść klęskę. Waszym przeznaczeniem jest sukces. W waszej piersi została zasiana nadzieja świata. Jeśli opowiecie się po stronie Tego, który was stworzył, macie pewność sukcesu.

Na tym polega zatem uzdrawianie planety Ziemia. Wszystkie wasze wątpliwości i lęki mogą iść w zapomnienie, gdyż wiecie, że uzdrowienie przychodzi za pośrednictwem miłości, jaką macie w swoich sercach”.

Nakład ksiażki „Dzieci Indygo” – Lee Carroll i Jan Tober , wyczerpany